superfood sklep

Produkty posiadające wiele składników odżywczych i unikalne właściwości zdrowotne- .
Dieta bogata w tego typu produkty z pewnością jest zdrowa.

Co musisz wiedzieć o diecie bez gluteny

superfood sklep
Dieta bezglutenowa ? dieta polegająca na eliminacji z pożywienia produktów zawierających gluten, czyli na wykluczeniu pokarmów z dodatkiem naturalnych bądź przetworzonych zbóż: -pszenicy -żyta -jęczmienia Istnieją sprzeczne dane w kwestii wyłączania owsa (aweniny) z diety, ponieważ wiele badań wskazuje na jego bezpieczeństwo.
Owies jest bezpieczny dla 95% pacjentów z chorobą trzewną, gdy nie jest skażony produktami zawierającymi gluten. W leczeniu celiakii zaleca się nieprzerwane stosowanie diety bezglutenowej do końca życia. Zapobieganie chorobie trzewnej polega natomiast na wyeliminowaniu glutenu z diety w wieku niemowlęcym.

Należy pamiętać, że wiele gotowych produktów spożywczych dostępnych w sprzedaży może zawierać gluten tylko jako jeden ze składników obecnych w produkcie (na przykład zagęszczacze na bazie skrobi pszennej w jogurtach lub bulionach)Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_bezglutenowa

Hasło w Wikipedii: dieta

Dieta (z stgr.
?????? diaita ? ?styl życia?1) ? sposób odżywiania.
Potocznie często używane nieprawidłowo, w stosunku do diet odchudzających. Termin dieta, stosowany w nauce o żywieniu człowieka ma różne znaczenia.
Ogólnie wyróżnia się 4 rodzaje diet2: dieta zwyczajowa (naturalna) ? powszechny w danej społeczności sposób odżywiania się, dieta alternatywna ? przyjęty w sposób świadomy sposób odżywiania się mający na celu rezygnację ze stosowania niektórych pokarmów i metod ich przygotowania (np. wegetarianizm), dieta lecznicza ? żywienie w którym z przyczyn zdrowotnych zmodyfikowano podaż produktów spożywczych (produkty zalecane, dozwolone i zabronione), konsystencję diety, techniki kulinarne. W medycynie pod nazwą dieta rozumie się dietę leczniczą, dieta doświadczalna ? specjalnie skomponowane pożywienie wykorzystywane w badaniach żywieniowych, które mogą być prowadzone na zwierzętach laboratoryjnych lub ludziach. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta

Porady dotyczące odżywek dla sportowców

Jak wiadomo, statystyczna osoba sięgająca po odżywki nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest przeglądanie etykiet odnośnie składu takiego produktu, jednak w tym zakresie na pewno warto to robić.
Oczywiście, jeśli potrzebujemy większej ilości informacji na temat tego, jaką odżywkę powinniśmy wybrać, warto zerknąć na profesjonalne strony internetowe czy też zapytać sprzedawcę w stacjonarnym sklepie oferującym suplementację dla sportowców. Na pewno zasięgnięcie takiej porady jest wskazane, jeśli po raz pierwszy sięgamy po tego rodzaju preparaty.
Również sportowcy poszukujący nowych rozwiązań w tym zakresie powinni sięgać po takie porady.
Uzyskanie wiadomości w tym zakresie najczęściej przecież nic nie kosztuje, a może znacznie pomóc nam w dokonaniu najlepszego wyboru..

Widok do druku:

superfood sklep