Używanie sprzętu rehabilitacyjnego w domu

splint.plWielu pacjentów musi korzystać z rehabilitacji.

Dlatego różnego rodzaju wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem.

Trzeba przyznać, że w najbardziej wygodny sposób ze sprzętu rehabilitacyjnego można korzystać w domu.
Dzieje się tak dlatego, że domowe pomieszczenia posiadają zwykle duże rozmiary i można w nich ustawiać różnego rodzaju sprzęty rehabilitacyjne.
Bardziej kłopotliwe wydaje się być korzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego w mieszkaniu, ponieważ pokoje znajdujące się w mieszkaniu są o wiele mniejsze.
Jednak trzeba pamiętać, że sprzęty rehabilitacyjne posiadają bardzo różne wymiary, dlatego wybór odpowiedniego sprzętu do mieszkania również nie powinien stanowić problemu.

Korzystanie ze sprzętów rehabilitacyjnych w przychodniach

splint.pl Korzystanie z przychodni rehabilitacyjnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób wymagających stałej rehabilitacji. Dzieje się tak dlatego, że takie przychodnie zapewniają dostęp do różnego rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych.
Poza tym można z nich korzystać w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Jednocześnie istnieje możliwość dodatkowego wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego przez osoby, którym nie wystarczają podstawowe zabiegi rehabilitacyjne i muszą one pomagać sobie w dodatkowy sposób.
Dlatego wydaje się, że przychodnie rehabilitacyjne będą bardzo często odwiedzane także w najbliższych latach z powodu tego, że wiele osób choruje, a jednocześnie wzrasta świadomość pacjentów odnośnie dostępnych metod leczenia.

Kilka informacji o fizjoterapeutach z Wikipedii

Fizjoterapeuci są w Polsce trzecim co do liczebności zawodem medycznym (około 50 tys.

osób z uprawnieniami zawodowymi) po lekarzach i pielęgniarkach.

Ich rola staje się szczególnie istotna wobec rozpowszechnienia schorzeń o podłożu neurologicznym (udary, uszkodzenia rdzenia kręgowego, uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, a u dzieci: MPD i zaburzenie neurorozwojowe), kardiologicznych oraz starzeniem się społeczeństwa (fizjoterapia geriatryczna).
Oprócz ukończenia studiów w grupie fizjoterapeutów standardem (jako wyjątkiem pośród zawodów medycznych) są kursy podyplomowe (metody: NDT-Bobath, PNF, Vojta, Cyriax, kinesiotaping i inne), których cena waha się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapeuta.

Widok do druku:

splint.pl