Próby leczenia stwardnienia rozsianego wymaga różnych sposobów leczenia.

Na stronach obiektów zajmujących się leczeniem S, np.
można znaleźć wiele ważnych informacji o tej chorobie.

uznane metody leczenia stwardnienia rozsianego w Wikipedii

www.
Nie ma leku, który pozwoliłby na całkowite zatrzymanie postępu choroby i wyleczenie, jednak dostępnych jest wiele metod leczniczych, które mogą być pomocne.
Terapie są zróżnicowane w zależności od typu choroby i występujących objawów.

Leczenie pozwala odzyskać funkcje utracone w wyniku rzutu choroby oraz zwolnić rozwój choroby. Poniższe terapie modyfikujące przebieg choroby zostały zatwierdzone przez zajmujące się tym organizacje, takie jak amerykańska FDA, europejska EMA czy japońska PMDA. Interferony: Pochodne ludzkich cytokin, które biorą udział w odpowiedzi odpornościowej. Interferon beta-1a: (nazwy handlowe: Avonex, Rebif, CinnoVex). beta-1b: (nazwy handlowe: Betaseron? w Europie i Japonii Betaferon?, Extavia?).

Betaseron został dopuszczony przez FDA do leczenia remitująco-nawracającej wtórnie postępującej postaci SM.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stwardnienie_rozsiane#Uznane_metody_leczenia

Czy stwardnienie rozsiane jest uleczalne?

Leczenie stwardnienia rozsianego nie jest w 100% skuteczne.
Tak jak i w przypadku wielu innych chorób, z którymi trzeba nauczyć się żyć.
Współczesna medycyna nie zna jeszcze skutecznej metody leczenia stwardnienia rozsianego, które pozwoliłoby pokonać tą chorobę.
Istnieje jednak wiele metod radzenia sobie z jej objawami, pozwalając je zmniejszyć, a nawet zahamować postęp choroby. Pomimo, ze Sm nie jest uleczalne, to nigdy nie powinniśmy rezygnować z prób jego wyleczenia, liczne terapie mogą pomóc nam poradzić sobie z chorobą.

Może trafimy na lek, który dla ans będzie działał najlepiej o pozwoli nam cieszyć się życiem, mimo tej choroby.

Nie powinniśmy porzucać prób leczenia, ani żadnej terapii, ponieważ może kiedyś ta choroba stanie się w pełni uleczalna, a do tego czasu warto walczyć o każdą poprawę.

Czym leczyć SM?

www. Skutecznych metod leczenia SM jest kilka i należą do nich między innymi interferony, które uznawane są za najskuteczniejszą dzisiaj metodę leczenia objawowego tej choroby.
Interferon beta jest obecnie stosowany w Europie oraz Japonii, gdzie pomaga setkom pacjentów powstrzymać rozwój choroby. Leczenie w ramach programu NFZ trwa dwa, trzy lata, po tym czasie należy samemu opłacać 100% ceny leków. To samo tyczy się osób powyżej 40 roku życia, leki dla takich chorych nie są refundowane. .

Widok do druku:

www.